Tenton t'i japë para policit pasi nuk kishte dokumentat, arrestohet 52-vjeçari (Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:13 17-01-2017 Tenton t'i japë para policit pasi nuk kishte dokumentat, arrestohet 52-vjeçari (Emri)

Policia e Dibrës ka goditur një tjetër rast të mitdhënies dhe ka arrestuar në flagrancë një person.

 

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se është arrstuar shtetasi:
Qerim Tafçiu,  52 vjeç,  banues në Peshkopi

Ky shtetas u arrestua  nga efektivat e policisë pasi në aksin rrugor Maqellarë-Peshkopi,  është ndaluar nga patrulla e  qarkullimit rrugorë, dhe në momentin që i kanë kërkuar dokumentacionet e mjetit shtetasi i lartpërmendur  ka tentuar t'i jap një kartmonedhë prej 2000 lekësh  për të mos marrë masë administrative, pasi nuk kishte asnjë dokumentacion të automjetit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër  për veprën penale "Korrupsion aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 82 apo 92 viktima? Gazetarët përplasen me policinë (SHIFRAT)
Flet babai i 10 vjeçarit që ngriti në këmbë gjithë qytetarët: Çfarë ndodhi dje me djalin dhe mesazhi për prindërit »
Article Logic
Execution time: 0.010189056396484
array(1) { ["section"]=> string(88) "tenton-t-i-jape-para-policit-pasi-nuk-kishte-dokumentat-arrestohet-52-vjecari-emri-65747" }