Tenton t’i vërë zjarrin pyllit në lagjen “Kala” në Berat, policia ndalon në kohë autorin

Publikuar tek: aktualitet, më 11:33 17-08-2017 Tenton t’i vërë zjarrin pyllit në lagjen “Kala” në Berat, policia ndalon në kohë autorin

Ndërhyrja në kohë e policisë parandalon një zjarrvënie të qëllimshme.

Tenton t’i vëjë zjarrin pyllit në lagjen “Kala”, por rrestohet në flagrancë autori.

Seksioni për Krimet ka bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit: Asqeri Pashallari  42 vjeç, banues në Berat. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi është kapur në flagrancë nga shërbimet e policisë  duke tentuar t'i vëjë zjarr pyllit me pisha në lagjen “Kala”. Gjatë kontrollit personal iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale  2 thika, 1 çakmak, 1 lupë zmadhuese, dhe disa sende të tjera.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Shkaterrimi i pronës me zjarr” dhe “Prodhimi dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta”.

th1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02581000328064
array(1) { ["section"]=> string(91) "tenton-t-i-vere-zjarrin-pyllit-ne-lagjen-kala-ne-berat-policia-ndalon-ne-kohe-autorin-89353" }