Tenton të hyjë me forcë në KZAZ, ndalohet nga OSBE vëzhguesi i PS në Shkodër

Publikuar tek: aktualitet, më 17:37 23-06-2015 Tenton të hyjë me forcë në KZAZ, ndalohet nga OSBE vëzhguesi i PS në Shkodër

Një incident është regjistruar në Shkodër teksa po shkohet drejt numërimit të kutive të fundit.

Burhan Bacaj, vëzhgues i Partisë Socialiste ka tentuar të hyjë me forcë në KZAZ-në 4 por është ndaluar nga vëzhgues të OSBE-së.

Vëzhguesi i PS-së nuk u lejua të hynte në KZAZ pas ngjarjeve në Pukë ku numërimi i votave për këshillat bashkiakë çoi në një përplasje fizike mes kandidatëve të cilët hynë forcërisht brenda qendrave dhe u desh ndërhyrja e policisë që të zgjidhte situatën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fier, kompania e kontraktuar nga Bashkia abuzon me parkingjet, Prokuroria nis hetimet
Incident në Malësinë e Madhe, kandidati i PD: Paulin Sterkaj ka kërcënuar me armë. Sterkaj mohon akuzat »
Article Logic
Execution time: 0.013516187667847
array(1) { ["section"]=> string(81) "tenton-te-hyje-me-force-ne-kzaz-ndalohet-nga-osbe-vezhguesi-i-ps-ne-shkoder-14463" }