Tenton të korruptojë punonjësin e policisë, arrestohet në flagrance 50-vjeçari (Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:59 17-01-2017 Tenton të korruptojë punonjësin e policisë, arrestohet në flagrance 50-vjeçari (Emri)

Policia ka vënë në pranga një 50-vjeçar pasi akuzohet për “Korrupsion aktiv”, pasi ka tentuar ti japë para punonjësit të policisë për të shmangur gjobën.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se është arrestuar:

-Kasëm Çoçi, 50 vjeç, banues në Korçë.

Arrestimi i tij u bë pasi në hyrje të qytetit të Pogradecit, gjatë kontrollit që punonjësi i policisë Rrugore i ka ushtruar dokumentacionit të këtij shtetasi dhe automjetit tip “Ford”me targa AA825NA që ai drejtonte, 50 vjeçari ka tentuar të korruptojë këtë të fundit, duke i ofruar një kartëmonedhë 2 000 lekëshe. Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprën penale: “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” parashikuar nga neni 244 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia e Shtetit kontrolle të befasishme në të gjithë vendin, në 12 orë kontrollon 1.289 automjete dhe 176 lokale
Arrestohen dy shqiptarë me fabrikë gjigante kanabisi në Britani (Emrat-Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010740041732788
array(1) { ["section"]=> string(88) "tenton-te-korruptoje-punonjesin-e-policise-arrestohet-ne-flagrance-50-vjecari-emri-65792" }