Tentuan të arratiseshin, 19 të vdekur

Publikuar tek: aktualitet, më 08:12 11-04-2018 Tentuan të arratiseshin, 19 të vdekur Foto ilustruese

1 gardian burgu dhe 18 të burgosur,  vdiçen në tentativën e këtyre të fundit për tu arratisur.

Ngjarja ndodhi në një burg në veri të qytetit brazilian Balemi. Të burgosurit u ndihmuan nga jashtë burgut, duke hedhur në erë një nga muret e tij, sipas BBC. Shërbimet e sigurisë thanë se shkëmbimet e zjarrit jashtë burgut Santa Izabel ishin njësoj si në një luftë.

Ndërkohë që autoritetet vazhdojnë hetimet për ngjarjen e rëndë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përndiqte 19-vjeçaren, i riu e pëson keq (EMRI-DETAJE)
Sulmet në Siri, Franca e Britania brenda 72 orëve mund të nisin një sulm me raketa »
Article Logic
Execution time: 0.011062860488892
array(1) { ["section"]=> string(43) "tentuan-te-arratiseshin-19-te-vdekur-116454" }