Tentuan të kalojnë drejt Anglisë 39 EMIGRANTËT, trafikantët u kthejnë paratë familjarëve të viktimave

Publikuar tek: bota, më 15:54 26-10-2019 Tentuan të kalojnë drejt Anglisë 39 EMIGRANTËT, trafikantët u kthejnë paratë familjarëve të viktimave Njëri prej viktimave, bashëshorja dhe djali i vogël

Ndonëse policia britanike nuk ka ende informacion mbi identitetin e 39 viktimave që u gjetën brenda një kamioni në Angli, shpresat e familjarëve po shuhen.

Trafikantët që u kishin premtuar kalimin e sigurt të viktimave drejt Britanisë kthyer mbrapsht familjeve paratë e marra për rrugëtimin e tyre.

“I humba të gjitha kontaktet me të që nga 21 tetori. Tani jam pa shpresa, me një borxh të madh për të paguar, dhe pa asnjë energji për të vepruar”, deklaron Hoang Thi Thuong ,gruaja e njërit prej viktimave, për Rojters.

Bashkëshorti i saj kishte punuar në mënyrë të paligjshme në Rumani e Gjermani, para se të humbiste punën. Kjo e kishte detyruar t’i kërkonte gruas të mblidhte 13 mijë euro te të afërmit për të nisur udhëtimin drejt Britanisë, ku shpresonte të gjente punë dhe të lante borxhet.

Por tani ka gjithçka ka marrë fund. Hoang Thi Thuong thotë se tani nuk ka më shpresa për të shoqin, teksa përqafon djalin e vogël.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011986017227173
array(1) { ["section"]=> string(107) "tentuan-te-kalojne-drejt-anglise-39-emigrantet-trafikantet-u-kthejne-parate-familjareve-te-viktimave-183602" }