Tentuan të kalonin 9 algjerian ilegalisht, arrestohen dy trafikantët (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:30 29-12-2019 Tentuan të kalonin 9 algjerian ilegalisht, arrestohen dy trafikantët (EMRAT) Foto ilustruese

Disa orë më parë në afërsi të pikës kufitare të Hanit të Hotit, janë arrestuar dy persona të cilët po tentonin të kalonin disa emigrantë ilegalë.

Në pranga të policisë kanë rënë shtetasit Admond Aliaj 30 vjeç dhe Fatos Hasaj 45 vjeç pasi po tentonin të kalonin ilegalisht në anën tjetër të kufirit pranë Hanit të Hotit.

Bëhet me dije se shtetasit algjerianë kishin si synim vendet e Bashkimit Europian dhe Shqipërinë po e përdornin vetëm siv vend tranzit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pezullimi i licensës së kompanisë 'Fly Ernest', Aviacioni Civil i bën APEL qytetarëve: Konfirmoni biletat para ditës së fluturimit
Vettingu, Komiteti Shqiptar i Helsinkit: 125 gjyqtarë e prokurorë të larguar nga sistemi i drejtësisë, ja shkaku kryesor »
Article Logic
Execution time: 0.013818979263306
array(1) { ["section"]=> string(80) "tentuan-te-kalonin-9-algjerian-ilegalisht-arrestohen-dy-trafikantet-emrat-190670" }