Tentuan të korrptojnë policët në kufi, arrestohen dy persona

Publikuar tek: aktualitet, më 10:19 01-02-2017 Tentuan të korrptojnë policët në kufi, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia kufitare në Durrës dhe Shkodër për shkak se kanë tentuar të korruptojnë efektivët.

Shtetasi Ardian Laska, më datë 31.01.2017, në Terminalin e Pasagjerëve në Portin Detar Durrës, ka tentuar të korruptojë punonjësin e Policisë Kufitare  duke i futur në brendësi të pasaportës 3000 lekë, me qëllim për ta favorizuar në dalje nga Kufiri i Republikës së Shqipërisë pasi ishte i deportuar nga zona Shengen. 

Në PKK Muriqan Shkodër u arrestua në flagrancë shtetasi Skënder Mejdani, pasi ka tentuar ti jap 20 euro punonjësit të Policisë, për ta favorizuar në dalje.

Më date 31.01.2017, në dalje të Republikës së Shqipërisë shtetasi Skënder Mejdani ku ka futur në pasaportë një kartëmonedhë 20 euro, që dyshohet se e ka vendosur për të ndikuar tek kontrollori.

16443406_10155661607418765_1997607587_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet vëllai i gruas që tentoi të hidhej nga pallati në 'Tiranën e Re': Na e morën tokën dhe falsifikuan dokumentat
Mbajnë peng 41-vjeçarin në dyqanin e tij, arrestohet i riu, procedohet penalisht një tjetër (Emrat) »
Article Logic
Execution time: 0.010926961898804
array(1) { ["section"]=> string(65) "tentuan-te-korrptojne-policet-ne-kufi-arrestohen-dy-persona-67326" }