Tentuan të përdhunojnë 13-vjeçaren, flet babai i të akuzuarit: Djalit i ngritën kurth, është ngritur fshati… (VENDIMI I GJYKATËS)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:00 17-05-2018 Tentuan të përdhunojnë 13-vjeçaren, flet babai i të akuzuarit: Djalit i ngritën kurth, është ngritur fshati… (VENDIMI I GJYKATËS) Nga arrestimi

Gjykata e Fierit vendosi ditën e sotme masën arrest me burg deri në përfundimin e hetimit për tre të rinjtë të cilët tentuan të përdhunonin vajzën e mitur në fshatin Vlosh, Roskovec.

Bëhet fjalë për shtetasit: Redion Tereziu, 22 vjeç, Jorges Dosti, 24 vjeç dhe Marjus Çalameni, 24 vjeç. Sakaq, kanë folur edhe familjarët e të akuzuarve, të cilët në deklaratat e tyre janë përpjekur të mbrojnë djemtë e tyre. Babi i Marjusit, një prej të akuzuarve ka deklaruar në Gjykatën e Fierit se djalit të tyre i kanë ngritur kurth:

“Djali im ka qenë në punë, i kanë marrë biçikletën dhe i kanë thënë hajde mere pikërisht pranë shtëpisë ku ishin dy djemtë e tjerë dhe vajza. Ka dëshmitarë që djali im ka qenë në punë. Është ngritur fshati për të folur se djali im nuk ka lidhje me ngjarjen,” tha i ati i 24-vjeçarit në Gjykatën e Fierit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Europarlamentari Kukan: Ballkani Perëndimor pjesë integrale e Europës
Përdori Facebook fallso për t'i zhvatur 60 mln lekë përgjegjësit të POSTËS, Prokuroria dorëzon kërkesën për Enertila Beqajn »
Article Logic
Execution time: 0.013302087783813
array(1) { ["section"]=> string(130) "tentuan-te-perdhunojne-13-vjecaren-flet-babai-i-te-akuzuarit-djalit-i-ngriten-kurth-eshte-ngritur-fshati-vendimi-i-gjykates-121123" }