Tentuan të protestojnë para kryeministrisë, shoqërohen në polici disa persona mbështetës të imamit të vetëshpallur Genci Balla

Publikuar tek: aktualitet, më 16:08 25-09-2020 Tentuan të protestojnë para kryeministrisë, shoqërohen në polici disa persona mbështetës të imamit të vetëshpallur Genci Balla

Janë shoqëruar në policia disa persona që tentuan të protestonin para kryeministrisë ditën e sotme.

Ata janë mbështetës të imamit të vetëshpallur Genci Balla dhe kërkonin daljen e tij nga rehgjimi “41 bis”.

Policia ka patur informacione për protestën e besimtarëve dhe është organizuar, duke i shoqëruar disa prej protestuesve në komisariat.

Pak ditë më parë imami i vetëshpallur Genci Balla është dërguar nga qelia në spitalin e burgut, pasi kushte hyrë prej ditësh në grevë urie dhe nuk ishte në gjendje të mirë shëndetësore.

I dënuar për terrorizëm, ai kërkon që të mos jetë në regjimin “41 bis”, ndaj vendosi të protestojë në atë mënyrë së bashku me disa të burgosur të tjerë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090010166168213
array(1) { ["section"]=> string(132) "tentuan-te-protestojne-para-kryeministrise-shoqerohen-ne-polici-disa-persona-mbeshtetes-te-imamit-te-veteshpallur-genci-balla-221652" }