Tentuan të shkojnë në SHBA, dy shqiptarë arrestohen në Guatemala

Publikuar tek: bota, më 22:04 26-11-2015 Tentuan të shkojnë në SHBA, dy shqiptarë arrestohen në Guatemala

Policia kufitare e Guatemalas ka arrestuar dy shtetas shqiptarë pasi u kapën me pasaporta false.

Sipas autoriteteve aeroportuale emrat e tyre mund të jenë Elvin Dokaj dhe Vukaj Ardi, pasi me pasaportat e tyre false janë paraqitur si shtetas grek me emrat Anethe Anestis dhe Emanul Emanouli. Dyshohet se ata ishin nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës nëpërmjet Hondurasit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011986017227173
array(1) { ["section"]=> string(69) "tentuan-te-shkojne-ne-shba-dy-shqiptare-arrestohen-ne-guatemala-26361" }