Tentuan të trafikojnë 1 mln paund kokainë nga Amerika Latine në Angli, arrestohen dy shqiptarët (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:10 06-05-2020 Tentuan të trafikojnë 1 mln paund kokainë nga Amerika Latine në Angli, arrestohen dy shqiptarët (EMRAT)

Dy persona janë akuzuar për trafik lëndësh narkotike, pasi dyshohet se me anë të kontinjerëve janë përpjekur të importojnë në vend një sasi kokaine.

Hetuesit e Agjencisë Kombëtare të Krimit u thirrën të martën në 5 maj pasi punonjësit e portit zbuluan veprimtari të dyshimtë dhe e raportuan atë në policinë e portit.

Dy burra u arrestuan më vonë nga oficerët e Forcave Kufitare, të cilët konfiskuan rreth 16 kilogramë kokainë nga një enë frigoriferike që kishte mbërritur nga Belize më 1 maj. Droga ka të ngjarë të ketë një vlerë të mundshme më shumë se 1 milion £.

droga.jpg

Pasi u morën në pyetje nga oficerët e NCA, shtetasit shqiptarë Mariglen Bajraktari, 20 vjeç dhe Romario Vukzaj, vjeç 23, të dy pa vendbanim të caktuar, u akuzuan për mbajtjen dhe importimin e drogave të klasit A.

Ata u mbajtën në paraburgim deri në paraqitjen e tyre në Gjykatën e Lartë Basildon në 3 qershor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093920230865479
array(1) { ["section"]=> string(107) "tentuan-te-trafikojne-1-mln-paund-kokaine-nga-amerika-latine-ne-angli-arrestohen-dy-shqiptaret-emrat-205425" }