Tentuan të transportonin 312 kile drogë drejt Greqisë, arrestohet 21 vjeçari shqiptar, në kërkim dy të tjerë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:08 26-02-2017 Tentuan të transportonin 312 kile drogë drejt Greqisë, arrestohet 21 vjeçari shqiptar, në kërkim dy të tjerë

Pas operacionit policor të zhvilluar në  Antartiko-Follorinë  ka rënë në prangat e policisë një 21-vjeçar shqiptar, ndërsa dy të tjerë janë në kërkim.

Mësohet se droga po transportohej drejt Greqisë me 4 mushka.  Policia sekuestroi 312 kile kanabis të ndara në 137 pako të futura në 16 çanta. Policia sekuestroi lëndën narkotike, 4 mushkat, 1 cellular dhe karta telefonike.

Dy personat e tjerë që e shoqëronin arritën të zhdukeshin në pyll duke përfituar nga mjegulla dhe shiu.

Hetimi ndaj të arrestuarit dhe çështjes tani do të vazhdojë në prokurorinë e Follorinës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SKANDAL SEKSUAL/ Arrestohet nga policia DREJTORI i një shkollë 9-vjeçare
Përdhunon dhe rreh 18 vjeçaren, procedohet penalisht i riu nga Durrësi »
Article Logic
Execution time: 0.024295091629028
array(1) { ["section"]=> string(112) "tentuan-te-transportonin-312-kile-droge-drejt-greqise-arrestohet-21-vjecari-shqiptar-ne-kerkim-dy-te-tjere-70000" }