Tentuan të vrasin bashkëatdhetarin, arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Publikuar tek: aktualitet, më 14:57 03-01-2019 Tentuan të vrasin bashkëatdhetarin, arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë të moshës 32 e 46 vjeç me akuzën e tentativës së vrasjes ndaj një shqiptari tjetër 25 vjeçar.

Ngjarja ka ndodhur natën duke u gdhirë 2 janari në komunën Jesolo rreth orës 02:30.

Dy shqiptarët e arrestuar kanë qëlluar me armë zjarri kundër 25 vjeçarit duke e plagosur në gjoks e në njërën këmbë e më pas janë larguar.

Në gjëndje të rënduar shëndetësore shqiptari i plagosur ka kërkuar ndihmë duke trokitur në një banesë në afërsi të lumit Piave.

Banorët kanë lajmëruar menjëherë ndihmën e shpejtë dhe forcat e rendit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Qeveria grabiti shqiptarët natën e Vitit të Ri", Vasili akuza të forta: Plot 74 miliard lekë...
HISTORIA PREKËSE/ U plagos me armë nga agresorët, polici punon vullnetarisht »
Article Logic
Execution time: 0.013240098953247
array(1) { ["section"]=> string(73) "tentuan-te-vrasin-bashkeatdhetarin-arrestohen-2-shqiptare-ne-itali-147383" }