Teoria konspirative për numrin 22, më në fund zbulohet sekreti i sulmeve terroriste

Publikuar tek: bota, më 16:37 25-05-2017 Teoria konspirative për numrin 22, më në fund zbulohet sekreti i sulmeve terroriste

Një numër i madh i teoricienëve dhe ekspertëve të numrave, besojnë se kanë zbuluar një teori të frikshme që terroristët e përdorin kur planifikojnë sulmet e tyre të përgjakshme, shkruan “Mirror”.

Teoria rrëqethëse është zbuluar vetëm një ditë pas sulmit të kamikazit Salman Abedi në “Manchester Arena” në koncertin e këngëtares Ariana Grande, ku përgjegjësinë për këtë sulm terrorist e ka marrë organizata terroriste Shteti Islamik. Tani shumë njerëz kanë filluar të parashikojnë, nëse është për t’i besuar këtij parashikimi ogurzi, se sulmi tjetër terrorist mund të ndodh pas disa javëve, më saktë më 22 korrik. Arsyeja e frikës për shkak të kësaj date, është se pikërisht këta numra janë shfaqur në sulmet e mëparshme terroriste.

Sulmi terrorist në Westminster të Londrës kishte ndodhur më 22 mars të këtij viti, sulmi në Mynih më 22 korrik 2016, sulmi në Bruksel më 22 mars 2016, vrasja e Lee Rugby më 22 maj 2013 si dhe sulmi në Norvegji që kishte ndodhur më 22 korrik ku Andres Breivik masakroi dhjetëra civilë. Kjo teori tingëllon e reale për përdoruesit e rrjeteve sociale, të cilët e kanë shpërndarë në masë të madhe dhe e kanë komentuar. Megjithatë, ekziston edhe një grup tjetër që kundërshtojnë këtë teori që ata e cilësojnë si një teori të pastër të konspiracionit, për faktin se sulmi terrorist në plazhin e Tunizisë kishte ndodhur më 26 qershor të vitit 2015 si dhe ia i Parisit më 13 nëntor 2015. Dhe derisa nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar lidhur me numrin 22 me sulmet terroriste, nuk duhet të frikësohemi se mund të ndodh diçka e keqe. //Telegrafi//

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Batuta e Trump që “shkriu gazit” Ramën, por shikoni reagimin e Angela Merkel
E pabesueshme, Donald Trump shtyn me forcë kryeministrin, i zuri rrugën (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011530876159668
array(1) { ["section"]=> string(88) "teoria-konspirative-per-numrin-22-me-ne-fund-zbulohet-sekreti-i-sulmeve-terroriste-79965" }