Tepelena e nis “ëmbël” vitin e ri shkollor (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:38 11-09-2017 Tepelena e nis “ëmbël” vitin e ri shkollor (FOTO)

Sot ka nisur viti i ri akademik 2017-2018 në të gjithë vendin.

Mijëra fëmijë fëmijë janë rikthyer në shkolla, ndërsa shumë të tjerë kanë përjetuar emocionet e uljes për herë të parë në banka.

Ndërkohë në Tepelenë, ky sezon ka nisur shumë “ëmbël”, ndryshe nga vende të tjera. Pikërisht, gjatë ditës së sotme fëmijët kanë inaguruar shkollën e re “Abaz Shehu” të ndërtuar nga bashkia e Tepelenës.

Dita e sotme ka nisur me këtë tortë të madhe ku bashkia u uron të gjithë nxënësve dhe mësuesëve një vit të mbarë shkollor.

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026172161102295
array(1) { ["section"]=> string(51) "tepelena-e-nis-embel-vitin-e-ri-shkollor-foto-91934" }