Tepelenë e Memaliaj, në rrezik për ujin, rrëshqitjet e dherave shkatërrojnë rrjetin e ujësjellësit

Publikuar tek: aktualitet, më 10:35 25-11-2015

Qytetet Tepelenë dhe Memaliaj rrezikohen të qëndrojnë pa ujë në tubacionet e tyre për shkak të rrëshqitjes së dherave dhe gurëve pranë rrjetit të ujesjellësit në fshatin Bënç ku është I vendosur edhe ujësjellësi.

Eshtë drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve të Tepelenës, Arben Kaçorri që jep alarmin për situatën, ndërkohë që thotë se sot grupet janë shpërndarë në terren për të parë defektet, pavarësisht motit jo të mirë.

“Rreshjet vazhdojnë me intesitet dhe rrjeti i ujësjellësit është i rrezikuar nga rrëshqitjet ditën e sotme” thotë Kaçorri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthimi i pusit të naftës në Marinzë, Prefekti: 100 banorë në rrezik për jetën
Tiranë, traktori aksidenton për vdekje 50 vjeçaren »
Article Logic
Execution time: 0.013321161270142
array(1) { ["section"]=> string(102) "tepelene-e-memaliaj-ne-rrezik-per-ujin-rreshqitjet-e-dherave-shkaterrojne-rrjetin-e-ujesjellesit-26238" }