Tërbohet qeni, kafshon 14 fëmijë në parkun e lojërave

Publikuar tek: bota, më 15:32 19-05-2016 Tërbohet qeni, kafshon 14 fëmijë në parkun e lojërave

14 fëmijë kanë mbetur të plagosur pas sulmit nga një qen i braktisur në një park të qytetit Northumberland në verilindje të Britanisë.

Dëshmitarët kanë treguar skenën e horroit duke u shprehur se i ngjante një skene lufte. “Fëmijë të përgjakur të shtrirë në tokë gjithandej”, tha një prej tyre.

PAY-dog-attack_2.jpg

Nëntë prej fëmijëve u dërguan në spital por fatmirësisht asnjë nuk kishte dëmtime serioze. Skenat dramatike ndaluan kur babai i njërit prej fëmijëve arriti ta ndjekë dhe të kapë qenin duke e mbajtur mbërthyer derisa mbërriti policia.

PAY-dog-attack_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02144193649292
array(1) { ["section"]=> string(58) "terbohet-qeni-kafshon-14-femije-ne-parkun-e-lojerave-40917" }