Tërheqja e Ramës, zbulohen letrat e dy kandidatëve për Kavajën

Publikuar tek: aktualitet, më 10:17 06-05-2017 Tërheqja e Ramës, zbulohen letrat e dy kandidatëve për Kavajën

Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme njoftoi me anë të një deklarate për median tërheqjen nga zgjedhjet në Bashkinë e Kavajës të cilat do të mbahen ditën e nesërme.

Kandidati PS-së Klodian Shehi tha se Rama nuk e kishte diskutuar vendimin me të ndërkohë që kryeministri gjatë njoftimit për shtyp tha të kundërtën.

LETRAT:


Kandidati  i PS-së:

Klodian Shehi  përmes letrës shkruan se respekton vendimin e kryeministrit dhe iu drejtua KQZ me një kerkese ku sqaron  arsyet  e doreheqjes.

‘Duke mos dashur qe kandidatura ime te demtoje ne cfaredo menyre qytetin tim apo bashkeqytetaret e mi, deklaroj se terhiqem me vullnetin tim te plote nga procesi zgjedhor aktual per bashkine e Kavajes”- shkruan Klodian  Shehi  ne kerkese, shkruan Panorama.

Kandidati  i pavarur:

Nderkohe qe  kandidati  Astrit Haka, po permes kesaj letre, jep  arsyet  e terheqjes ne kete menyre:

“Jap doreheqjen nga kandidimi si kandidat per kryetar bashkise, per arsye se nuk e deshiroj aspak destabilizimin e gjendjes politike, e cila shkon drejtperdrejte ne dem te qytetareve te Kavajes”.

hj.jpg

h.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet parcela e mbjellë me kanabis në Vaun e Dejës, ndiqen në gjendje të lirë dy zyrtarët (FOTO)
Plagosi rëndë të riun nga Lapraka, policia i vihet në ndjekje dhe e kap në gjendje të dehur (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.011359930038452
array(1) { ["section"]=> string(67) "terheqja-e-rames-zbulohen-letrat-e-dy-kandidateve-per-kavajen-77695" }