Tërhiqet maxhoranca. Hedh poshtë draftin e Reformës në Drejtësi, do formulojë një të ri sipas rekomandimeve të Venecias

Publikuar tek: politike, më 17:21 08-01-2016 Tërhiqet maxhoranca. Hedh poshtë draftin e Reformës në Drejtësi, do formulojë një të ri sipas rekomandimeve të Venecias

Tërhiqet maxhoranca për draftin e përgatitur për Reformën në Drejtësi. Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim hedhin poshtë draftin e përgatitur nga ekspertët e tyre deri më tani, duke nënkuptuar se do të formulojë një të ri sipas rekomandimeve të  Komisionit të Venecias.

Ekspertët e Partisë Demokratike kishin bojkotuar tryezën e ekspertëve, ndërkohë që sot ka qenë vetë ambasadori Donald Lu që ka takuar ekspertët.

Sot kanë patur takim edhe Rama me Metën dhe më pas kryeministri ka shkuar të takojë presidentin Nishani.

Ndërkohë që Basha dha mesazhin e tij të qartë se drafti i përgatitur ishte vetëm me mendimin e ekspertëve socialistë dhe jo atyre demokratë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093810558319092
array(1) { ["section"]=> string(123) "terhiqet-maxhoranca-hedh-poshte-draftin-e-reformes-ne-drejtesi-do-formuloje-nje-te-ri-sipas-rekomandimeve-te-venecias-29470" }