Tërhiqet nga gara për SPAK një prokuror, paraqet kërkesën pranë KLP  

Publikuar tek: aktualitet, më 11:03 12-06-2019 Tërhiqet nga gara për SPAK një prokuror, paraqet kërkesën pranë KLP  

Prokurori Shkëlzen Cena është tërhequr nga gara për Strukturen e Posaçme Antikorrupsion.

Cena ka paraqitur pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë, kerkesën per t’u tërhequr nga gara për SPAK, pa bërë të ditura arsyet.

 Ndërkohë pas kërkesës së tij, këshilli e miratoi ate me 10 vota pro.

Komisioni i Karrierës në KLP paraqiti një relacion për mënyrën si do të veprohet me caktime të përkohëshme para krijimit të KLP-së dhe hapat që duhen ndërmarrë në vijim.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.14189600944519
array(1) { ["section"]=> string(73) "terhiqet-nga-gara-per-spak-nje-prokuror-paraqet-kerkesen-prane-klp-167918" }