Tërhiqet Nishani, dekreton ministrat Arben Ahmetaj dhe Milva Ekonomi

Publikuar tek: politike, më 13:07 22-02-2016 Tërhiqet Nishani, dekreton ministrat Arben Ahmetaj dhe Milva Ekonomi

Bujar Nishani dekreton pas 1 jave ministrin e ri të Financave, Arben Ahmetajt dhe të Zhvillimit Ekonomik Milva Ekonomi. Pas përplasjeve në distancë me maxhorancën, presidenti ka vendosur më në fund dekretimin e Ahmetajt dhe Ekonomit.

Ahmetaj u emërua nga Rama, pas shkarkimit të Shkëlqim Canit.

Nishani e çoi në Gjykatën Kushtetuese çështjen e dy ministrave të rinj, Ahmetajt dhe Milva Ekonomit, që do të zëvendësojë Ahmetajn te Zhvillimi Ekonomik. Nishani iu drejtua Kushtetueses për interpretim, por pas kësaj, vendosi t’i dekretojë.

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Ermonela Felaj deklaroi ditë më parë se nëse Nishani nuk bën dekretimet, edhe mund të shkarkohet.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092229843139648
array(1) { ["section"]=> string(73) "terhiqet-nishani-dekreton-ministrat-arben-ahmetaj-dhe-milva-ekonomi-33216" }