Tërmet 3.9 ballë në Ballkan, ja ku ishte epiqendra

Publikuar tek: rajon, më 10:47 19-11-2019 Tërmet 3.9 ballë në Ballkan, ja ku ishte epiqendra

Mëngjesin e sotëm, Bosnjë-Hercegovina është zgjuar nga lëkundjet e tërmetit.

Sipas mediave vendase, tërmeti ishte i magnitudës 3.9.ballë, ndërsa epiqendra e lëkundjeve kishte një thellësi prej 10 kilometrash nën tokë.

Qendra Europiane Sizmologjike raporton se lëkundjet u ndjenë në një zonë rreth 92 kilometra larg Sarajevës, 6 kilometra pranë Citluk, dhe deri në Kroaci.

Ndërkaq, deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076029300689697
array(1) { ["section"]=> string(56) "termet-3-9-balle-ne-ballkan-ja-ku-ishte-epiqendra-186416" }