Tërmet 4.1 ballë në Mal të Zi, lëkundje edhe në veri të Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:10 06-07-2015 Tërmet 4.1 ballë në Mal të Zi, lëkundje edhe në veri të Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës rihter me epiqendër në Malin e Zi është ndjerë para disa minutash edhe në qytetet veriore të Shqipërisë.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Shkodër, Tiranë dhe qytete të tjera, por nuk raportohen dëme materiale. Sipas Institutit Sizmiologjik të Kosovës, tërmeti ka qenë me epiqendër 17 kilometra në thellësi të tokës dhe 15 kilometra në jug-lindje të Podgoricës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja kush është gjyqtarja që i uli dënimin Mjacajt në Apel. E dekoruar nga Presidenti Nishani
Dafi çmend fansat te Havana, të rinjtë “garantuan” beach disco-n që mund t’ju mungonte në verë »
Article Logic
Execution time: 0.01202917098999
array(1) { ["section"]=> string(71) "termet-4-1-balle-ne-mal-te-zi-lekundje-edhe-ne-veri-te-shqiperise-15456" }