Tërmet 5.2 ballësh në Shqipëri, këto janë pasojat që la pas

Publikuar tek: aktualitet, më 15:59 08-04-2017 Tërmet 5.2 ballësh në Shqipëri, këto janë pasojat që la pas

Një tërmet i fuqishëm me magnitiudë 5.2 ballë të shkallës righter, me qendër në Kurbnesh, përfshiu gjithë Shqipërinë por edhe shtetet fqinje.

Lëkundje të forta janë ndjerë në kryeqytet  por dhe në disa qytete të Shqipërisë, si Krujë, Lezhë, Shkodër, Elbasan, Bulqizë, Durrës, Peshkopi etj.  

Mësohet se epiqendra ka qenë në Kurbnesh të Mirditës, 23 kilometra larg nga perëndimi i Peshkopisë dhe 55 kilometra larg nga veriu i Tiranës.

Banorë nga Kurbneshi bëjnë me dije se ka patur dëme material në banesat e tyre, si plasaritje të shumta por fatmirësisht pa dëme në njerëz.

Po ashtu, në një foto të publikuar nga JOQ, shihet se dhe rrugët janë çarë masivisht, duke përhapur panik tek qytetarët.  

rreshen.jpgrreshen-2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qytetarët në panik, tërmet i fuqishëm në disa qytete të Shqipërisë
Zbulohen 12 TON kanabis në magazinën GJIGANTE, dyshohet për policë të implikuar »
Article Logic
Execution time: 0.010092973709106
array(1) { ["section"]=> string(64) "termet-5-2-ballesh-ne-shqiperi-keto-jane-pasojat-qe-la-pas-74534" }