Tërmet 6.3 ballësh në Filipine, shemben dy pallate, vdesin 5 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 14:44 22-04-2019 Tërmet 6.3 ballësh në Filipine, shemben dy pallate, vdesin 5 persona

Një lëkundje e fuqishme tërmeti është regjistruar ditën e sotme në Filipine.

Tërmeti ishte me magnitudë 6.3 ballë shkaktoi 5 viktima.

Lëkundjet e forta sollën shembjen e një pallati ku u vranë tre persona, ndërsa shembja e një tjetër ndërtese la të vdekur një të moshuar dhe mbesën e saj.

Mediat lokale raportojnë se tërmeti që kishte si epiqendër Lubaon, ka shkaktuar mjaft dëme materiale.

harta-filipine.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094201564788818
array(1) { ["section"]=> string(73) "termet-6-3-ballesh-ne-filipine-shemben-dy-pallate-vdesin-5-persona-161403" }