Tërmet 6.5 ballë në Kinë, në panik banorët dhe turistët

Publikuar tek: bota, më 18:43 08-08-2017 Tërmet 6.5 ballë në Kinë, në panik banorët dhe turistët

Një tërmet i fortë tronditi Kinën Jugperëndimore duke lënë pesë të vdekur dhe 63 të plagosur.

Thuhet se të gjithë të vdekurit ishin turistë. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 6.5 ndodhi pranë një parku të njohur pranë Jiuzhaigou duke shkaktuar panik te banorët.

Sipas autoriteteve, shkruna oranews, ngjarja ka ndodhur rreth orës 9:20 të mëngjesit duke prekur një zonë prej 20 kilometrash.

Parku kishte shumë turistë në atë moment pasi vizitojnë ujëvarat spektakolare dhe formacionet karstike që ndodhen aty.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “WhatsApp” si “Facebook”, së shpejti me një opsion të ngjashëm
Trump shprehet i prerë: Me Penianin tani duhet të tregohemi vendimtarë »
Article Logic
Execution time: 0.0096499919891357
array(1) { ["section"]=> string(60) "termet-6-5-balle-ne-kine-ne-panik-banoret-dhe-turistet-88582" }