Tërmet i fortë 6.8 ballë në Amerikën Latine

Publikuar tek: bota, më 21:41 01-08-2019 Tërmet i fortë 6.8 ballë në Amerikën Latine Epiqendra e tërmetit

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 6.7 i shkallës rihter ka tronditur pak minuta më parë disa qytete në Kili.

Sipas USGS, epiqendra e tërmetit ka qenë në një thellësi prej 20 kilometrash në det, rreth 96 kilometra nga qyteti San Antonio dhe 160 kilometra nga kryeqyteti Santiago.

Autoritetet nuk kanë dhënë alarm për cunami.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012691020965576
array(1) { ["section"]=> string(50) "termet-i-forte-6-8-balle-ne-ameriken-latine-174092" }