Tërmet i fortë me magnitudë 6.9 në ishujt Dodekanezë pranë Turqisë

Publikuar tek: rajon, më 13:03 30-10-2020 Tërmet i fortë me magnitudë 6.9 në ishujt Dodekanezë pranë Turqisë

Një tërmet i fortë është regjistruar pak minuta më parë në ishujt Dodekanezë të Greqisë.

Sipas të dhënave paraprake tërmeti ka qenë i magnitudës 6.9 i shkallës rihter, dhe në një thellësi prej 10 kilometrash.

Epiqendra është regjistruar në det, vetëm 13 kilometra nga Neon Karlovasion në Greqi dhe 66 kilometra nga qyteti i Izmirit në Turqi.

Nuk ka ende raportime për dëme.

dgfswgwegw3gg.jpg

fgdeheh4rh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes nga koronavirusi mitropoliti antishqiptar i Kishës serbe në Malin e Zi, Amfilohije
PAMJE TË FRIKSHME: IZMIRI mbulohet nga pluhuri, tërmeti 7 ballë SHEMB ndërtesat, njerëzit vrapojnë të tmerruar në rrugë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011320829391479
array(1) { ["section"]=> string(73) "termet-i-forte-me-magnitude-6-7-ne-ishujt-dodekaneze-prane-turqise-225778" }