TËRMET i fortë në Greqi, ja sa ishte magnituda

Publikuar tek: rajon, më 13:32 01-10-2020 TËRMET i fortë në Greqi, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5.1 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë vetëm pak minuta më parë.

Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 5 kilometër, çka ka shkaktuar edhe lëkundje të forta. Epiqendra e tërmetit u lokalizua 35 kilometra midis ishujve Kos dhe Astypalea.

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale, ndërkohë që neësbomb do t’ju mbajë të informuar në vazhdim.

dsgrytry.JPG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010838031768799
array(1) { ["section"]=> string(52) "termet-i-forte-ne-greqi-ja-sa-ishte-magnituda-222333" }