Tërmet i fortë në Itali, lëkundje në Romë

Publikuar tek: rajon, më 19:01 07-11-2019 Tërmet i fortë në Itali, lëkundje në Romë Epiqendra e tërmetit

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar pasditen e sotme në jug të Italisë.

Tërmeti ka qenë i magnitudës 4.4 i shkallës rihter, me epiqendër rreth 90 kilometra nga Roma, 56 kilometra nga L’Aquila dhe 42 kilometra nga Frosinone.

Nuk ka raportime për dëme materiale, por shumë qytetarë shprehen në rrejete sociale se lëkundjet kanë qenë të forta duke shkaktuar panik.

dfxgerherhdfgdfg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038694858551025
array(1) { ["section"]=> string(47) "termet-i-forte-ne-itali-lekundje-ne-rome-185067" }