Tërmet i fuqishëm 6.8 ballë në Mianmar, lëkundjet ndjehen nga Kina deri në Tailandë

Publikuar tek: bota, më 14:34 24-08-2016 Tërmet i fuqishëm 6.8 ballë në Mianmar, lëkundjet ndjehen nga Kina deri në Tailandë

Një tërmet i fuqishëm 6.8 ballë i shkallës rihter ka goditur disa minuta më parë Mianmarin dhe është ndjerë në Bangladesh, Indi, Tailandë, Laos dhe Kinë.

Ndërtesat në Bangok janë tundur ndërsa mijëra njerëz të tmerruar kaën dalë në rrugë. Banorë të shumtë janë evakuuar nga shtëpitë e tyre edhe në Kalkuta të Indisë. Momentalish raportohet vetëm për dëme materiale, ndër to edhe shembja e një tempulli antik.

Scrdfg55g5gjhjjjhot_1.jpg

fghtththgjfot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030580997467041
array(1) { ["section"]=> string(88) "termet-i-fuqishem-6-8-balle-ne-mianmar-lekundjet-ndjehen-nga-kina-deri-ne-tailande-50731" }