Tërmet i fuqishëm 6.8 ballë në Turqi, shemben pallate! (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 19:20 24-01-2020 Tërmet i fuqishëm 6.8 ballë në Turqi, shemben pallate! (Foto-Video) Epiqendra e tërmetit në Turqi

Një tërmet i fortë i magnitudës 6.8 rihter është regjistruar pak minuta më parë në lindje të Turqisë.

Tërmeti ka patur epiqendër vetëm 10 kilometra larg qytezës Doganyol dhe 28 kilometra nga Çungus, në një thellësi prej 10 kilometrash sipas të dhënave të para.

Paraprakisht në rrjetet sociale raportohet për disa ndërtesa të shembura, ndër to edhe një pallat mbi 5 kate.

FOTO dhe VIDEO:

ftryrtyrty45ry5u.jpg

cdbdbgdfbhrb.jpg

sdfsdfsdfswegh3eh.jpg

drgerge45h5j45j.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071730613708496
array(1) { ["section"]=> string(70) "termet-i-fuqishem-6-8-balle-ne-turqi-shemben-pallate-foto-video-193050" }