Tërmet i fuqishëm 7.1 rihter dhe alarm për cunami

Publikuar tek: bota, më 17:40 07-07-2019 Tërmet i fuqishëm 7.1 rihter dhe alarm për cunami

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 i shkallës rihter është regjistruar pak minuta më parë në detin Molucca pranë Indonezisë.

Agjencia Gjeofizike e Indonezisë ka lëshuar menjëherë alarmin për cunami. Epiqendra e tërmetit ishte 149 kilometra nga qyteti Bitung i Indonezisë dhe 735 kilometra nga Filipinet.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014097929000854
array(1) { ["section"]=> string(56) "termet-i-fuqishem-7-1-rihter-dhe-alarm-per-cunami-171425" }