Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë 20 kilometra larg brigjeve të Zelandës së Re

Publikuar tek: bota, më 18:01 01-09-2016 Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë 20 kilometra larg brigjeve të Zelandës së Re

Një tërmet i fuqishëm 7.2 ballë i shkallës rihter është regjistruar pak minuta më parë në Zelandën e Re.

Tërmeti me epiqendër rreth 20 kilometra nga brigjet e Zelandës së Re dhe në një thellësi prej 55 kilometrash është ndjerë nga banorë në Gosbome dhe Auckland. Paraprakisht nuk ka alarm për cunami apo informacion për dëme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Apple kap hajdutët e celularëve me anë të teknologjisë së re
Emigranti shqiptar në Detroid qëllohet për vdekje nga grabitësi në biznesin e tij (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.013409852981567
array(1) { ["section"]=> string(78) "termet-i-fuqishem-7-2-balle-20-kilometra-larg-brigjeve-te-zelandes-se-re-51587" }