Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë në Filipine

Publikuar tek: bota, më 22:52 28-04-2017 Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë në Filipine

Një tërmet i fuqishëm 7.2 ballë i shkallës rihter është regjistruar pak minuta më parë në Filipine.

Tërmeti i fortë ka patur epiqendrën në det, rreth 37 kilometra larg bregut të qytetit Pangian, transmeton newsbomb.al, çka rrit rrezikun edhe për një cunami pas tronditjes së fortë.

Momentalisht është e paqartë nëse ka dëme.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013988971710205
array(1) { ["section"]=> string(45) "termet-i-fuqishem-7-2-balle-ne-filipine-76816" }