Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë në Indonezi

Publikuar tek: bota, më 17:43 14-11-2019 Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë në Indonezi

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 7.2 i shkallës rihter është regjistruar pak minuta më parë në detin Molucca.

Tërmeti kishte epiqendër 62 kilometra në thellësi dhe rreth 133 km nga Kota Ternate i Indonezisë.

Momentalisht nuk ka alarm për cunami.

gdfgdfh4rh4h.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PE nuk miraton hungarezin Oliver Varhelyi për Komisioner të Zgjerimit Evropian
Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA: 5 të plagosur, dy në gjendje të rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.011614084243774
array(1) { ["section"]=> string(46) "termet-i-fuqishem-7-2-balle-ne-indonezi-185898" }