Tërmet i fuqishëm 7.4 ballë shkund kryeqytetin e Meksikës, lëkunden ndërtesat nga themelet

Publikuar tek: bota, më 19:33 19-09-2017 Tërmet i fuqishëm 7.4 ballë shkund kryeqytetin e Meksikës, lëkunden ndërtesat nga themelet

Një tërmet i fuqishëm 7.4 ballë i shkallës rihter është regjistruar rreth orës 20:20 më parë në Meksikë.

Tëmeti ka rënë në lindje të kryeqytetit Meksiko, me epiqendër rreth 8 kilometra nga provinca Puelba, dhe sipas raprotimeve të para ndërtesat janë lëkundur nga themelet.

Mijëra njerëz të përfshirë nga paniku kanë dalë në rrugë. Më herët gjatë ditës së sotme në përvjetorin e tërmetit të vitit 1985 që shkatërroi Meksikon, qytetarët kryen përgatitje për veprim në rast lëkundjesh sizmike.

dfgehj4rj56k.jpg

dg3erhy4r5tj5jjk.jpg

 

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Amerika sërish në panik, uragani “Maria” mbërrin në Karaibe
BE forcon masat kundër krimit kibernetik »
Article Logic
Execution time: 0.012794017791748
array(1) { ["section"]=> string(95) "termet-i-fuqishem-7-4-balle-shkund-kryeqytetin-e-meksikes-lekunden-ndertesat-nga-themelet-92941" }