Tërmet i fuqishëm 7 ballë TRONDIT Filipinet, jepet alarmi për cunami

Publikuar tek: bota, më 13:41 21-01-2021 Tërmet i fuqishëm 7 ballë TRONDIT Filipinet, jepet alarmi për cunami

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak më parë Filipinën.

Mediat e huaja bëjnë me dije se termeti me madhësi 7.0 i shkallës Rihter, ka goditur Pondaguitan.

Tërmetin është shënuar 208 km nga Pondaguitan. Sipas Shërbimit Gjeologjik, tërmeti kishte një thellësi fokale prej 122 km.

Nga goditja e fortë rrezikon dhe cunami. Nuk ka ende të dhëna për dëme materiale apo në njerëz.

Screenshot_18.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të veshura me lejla, pse gratë kanë zgjedhur këtë ngjyrë në ceremoninë e inaugurimit të Biden si president?
Mori vëmendjen e të gjithëve me veshjen në ceremoninë e Biden, senatori amerikan: S’më intereson moda, mjafton të jem ngrohtë »
Article Logic
Execution time: 0.011909008026123
array(1) { ["section"]=> string(74) "termet-i-fuqishem-7-balle-trondit-filipinet-jepet-alarmi-per-cunami-235844" }