Tërmet i fuqishëm 8.0 ballë në lindje të Australisë, priten dallgë nga cunami deri në Havai

Publikuar tek: bota, më 19:22 08-12-2016 Tërmet i fuqishëm 8.0 ballë në lindje të Australisë, priten dallgë nga cunami deri në Havai

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në ishujt Solomon në veri të Australisë.

Tërmeti i fuqishëm 8.0 ballë i shkallës rihter me epiqendër disa kilometra nga vija bregdetare, pritet të shkaktojë cunami në zonat përreth deri në ishujt Hawaii, Vanuatu, Papua New Guinea, Nauru, New Caledonia, Tuvalu dhe Kosrae.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091919898986816
array(1) { ["section"]=> string(96) "termet-i-fuqishem-8-0-balle-ne-lindje-te-australise-priten-dallge-nga-cunami-deri-ne-havai-62051" }