Tërmet i fuqishëm godet Japoninë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 07:55 18-06-2018 Tërmet i fuqishëm godet Japoninë (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm goditi Japoninë këtë të hënë. Tërmeti ka ndodhur në qytetin Osaka, në perëndim të Japonisë. Mediat e huaja raportojnë se 3 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra u plagosën.

Autoritet në Osaka thanë bëhet fjalë deri në këto momente për 3 viktima.  Agjencia e Menaxhimit të Zjarrit dhe të Katastrofave tha se më shumë se 40 u plagosën në Osaka dhe në prefekturat e afërta të Hyogo dhe Kiotos.

Tërmeti me magnitudës 6.1 ballë goditi qytetin rreth pas orës 8:00 (lokale) në veri të Osakës në një thellësi rreth 13 kilometra, tha Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Lëkundja më i e fortë ishte në veri të Osakës, por tërmeti goditi edhe pjesë të mëdha të Japonisë perëndimore, përfshirë Kiotos, tha agjen cia. Siç shihet nga pamjet tërmeti ishte i fuqishëm dhe ka shkaktuar shumë dëmë materiale.

Udhëtimi në mëngjes u ndërpre.

skynews-japan-earthquake-osaka_4338949.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013018131256104
array(1) { ["section"]=> string(45) "termet-i-fuqishem-godet-japonine-video-124798" }