Tërmet i fuqishëm në Itali, lëkunden disa qytete

Publikuar tek: bota, më 07:22 02-01-2019 Tërmet i fuqishëm në Itali, lëkunden disa qytete Foto ilustruese

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 19:37 minuta, një lëkundje sizmike e shkallës 4.2 ballë është ndjerë në provincën e Aquillas në Itali.

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës tërmeti e kishte epiqëndrën në komunën Collelongo me një thellësi 17 km nën tokë.

Lëkundja është ndjerë dhe në disa zona të qytetit të Romës. Për momentin nuk raportohen dëme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011210918426514
array(1) { ["section"]=> string(54) "termet-i-fuqishem-ne-itali-lekunden-disa-qytete-147223" }