Tërmet i fuqishëm në juglindje të Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:02 09-05-2017 Tërmet i fuqishëm në juglindje të Shqipërisë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë ditën e sotme pjesën juglindore të Shqipërisë.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ishte me magnitudë 3.6 ballë me epiqendër 9 kilometra në perëndim të Përrenjasit.

Lëkundje të forta janë ndjerë në kryeqytet, në të gjithë Elbasanin, Korçë dhe shumë qytete të tjera përreth.

Deri më tani nuk ka të dhënë për dëme të shkaktuara nga lëkundjet e forta 3.6 ballshe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KidZone, hap dyqanin e parë të JUMBO në Bosnje-Hercegovinë, KidZone, Grupi Balfin zgjeron kufijtë e investimeve në Ballkan
Para kamerave “shahen e grihen” por ja çfarë bëjnë jashtë tyre opinionistët e njohur »
Article Logic
Execution time: 0.011214017868042
array(1) { ["section"]=> string(50) "termet-i-fuqishem-ne-juglindje-te-shqiperise-78010" }