Tërmet i FUQISHËM në Qipro, ja sa ballë ishte

Publikuar tek: bota, më 16:20 21-01-2021 Tërmet i FUQISHËM në Qipro, ja sa ballë ishte

Një tërmet me magnitutë 5.3 të shkallës Rihter goditi Qipron.

Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti kishte një thellësi prej 10 km dhe një vendndodhje 38 km në juglindje të Nikosisë.

Mediat e huaja shkruajnë se tërmeti u ndje në të gjithë ishullin, por fatmirësisht nuk raportohet për dëme.

Epiqendra e tërmetit ishte 42 kilometra në lindje të Nicosia, pranë Larnaca.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet se cili është vendi i parë i BE-së që aprovon vaksinën ruse, Sputnik V për Covid-19
Tragjedi në azil, zjarri i madh shkrumbon ndërtesën dhe i merr jetën 15 të moshuarve »
Article Logic
Execution time: 0.010994911193848
array(1) { ["section"]=> string(51) "termet-i-fuqishem-ne-qipro-ja-sa-balle-ishte-235870" }