Tërmet i fuqishëm në Turqi, tronditet qyteti këtë mbrëmje

Publikuar tek: bota, më 22:05 22-11-2017 Tërmet i fuqishëm në Turqi, tronditet qyteti këtë mbrëmje

Një tërmet i fuqishëm prej 5.3 ballë i shkallës rihter është regjistruar këtë mbrëmje në qendër të qytetiti Mugla në Turqi.

Tërmeti ka rënë në një thellësi prej 5 km dhe lëkundjet kanë shkaktuar panik te banorët të cilët kanë braktisur shtëpitë dhe kanë dalë në rrugë.

Momentalisht nuk raportohet për dëme në njerëz apo materiale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dënimi me burgim të përjetshëm për Mlladiç, vjen reagimi Washingtonit
Singapori me autobusë pa shoferë në vitin 2022 »
Article Logic
Execution time: 0.010139226913452
array(1) { ["section"]=> string(63) "termet-i-fuqishem-ne-turqi-tronditet-qyteti-kete-mbremje-100551" }