Tërmet me magnitudë 6.3 në Afganistan, dhjetra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 12:29 26-12-2015 Tërmet me magnitudë 6.3 në Afganistan, dhjetra të plagosur

Tërmet me magnitudë 3.3 të shkallës righter në Afganistan.

Për pasojë, sipas raportimeve të para, kanë mbetur të plagosur së paku 12 persona. Tërmeti ka goditur pjesën veriore të Afganistanit ndërsa ka patur si epiqendër provincën e Badakashit, në kufi me Pakistanin.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në indi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012929201126099
array(1) { ["section"]=> string(63) "termet-me-magnitude-6-3-ne-afganistan-dhjetra-te-plagosur-28596" }