Tërmet me magnitutë 5.7 në Turqi, njerëzit të frikësuar dalin në rrugë

Publikuar tek: bota, më 12:45 26-09-2019 Tërmet me magnitutë 5.7 në Turqi, njerëzit të frikësuar dalin në rrugë

Një tërmet me magnitutë 5.7 ka rënë mesditën e sotme në afërsi të Stambollit në Turqi.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Marmara, me thëllësi 2 km dhe 66 km në perëndim të Stambollit.

Lëkundjet kanë qenë shumë të forta në disa qytete dhe kjo ka shkaktuar panik te banorët. Shumë prej tyre kanë dalë të frikësuar menjëherë në rrugë nga frika e shembjeve të shtëpive.

Nuk dihen ende dëmet e shkaktuara, por sipas mediave turke deri më tani nuk raportohet për persona të vdekur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01229190826416
array(1) { ["section"]=> string(76) "termet-me-magnitute-5-7-ne-turqi-njerezit-te-frikesuar-dalin-ne-rruge-179867" }