Tërmet në Bulqizë, lëkundet gjithë verilindja

Publikuar tek: aktualitet, më 18:08 28-12-2017 Tërmet në Bulqizë, lëkundet gjithë verilindja

Një lëkundje e lehtë tërmeti është ndjerë në verilindje të Shqipërisë pak minuta më parë.

Instituti kombëtar i tërmeteve raporton se një lëkundje sizmiologjike në shkallën 3.3 ballë në zonën e Bulqizës.

Tërmeti është ndjerë në disa fshatra në pothuajse gjithë verilindjen e Shqipërisë.

Ndërkohë paraprakisht nuk raportohet për viktima dhe as për dëme materiale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Librazhd, vetura i pret rrugën kamionçinës (FOTO)
Ministrja e Shëndetësisë reagon për vdekjen e dy mjekëve: Ditë e dhimbshme për Mjekësinë shqiptare (REAGIM I PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.01294207572937
array(1) { ["section"]=> string(51) "termet-ne-bulqize-lekundet-gjithe-verilindja-104696" }