Tërmet në Peru: Një i vdekur dhe 8 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 21:04 26-05-2019 Tërmet në Peru: Një i vdekur dhe 8 të plagosur

Një 48 vjeçar ka humbur jetën sipas autoriteteve vendase nga termenti i Perus, ndërkohë që ishte duke fjetur.

Tërmeti u shënua në orët e para të mengjesit dhe 8 përsona janë të plagosur nga dmet.

Shumë përsona janë ende në kërkim nga autoritetet vendas dhe pritet që të ketë të dhëna të reja në vijim.

Peruja goditet nga tërmetet më shumë se tre herë në vit dhe është një nga arsyet kryesore të vdekjeve në vend.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0121169090271
array(1) { ["section"]=> string(52) "termet-ne-peru-nje-i-vdekur-dhe-8-te-plagosur-165796" }