Tërmet në Shqipëri, s’ka të lënduar

Publikuar tek: aktualitet, më 08:12 07-02-2015 Tërmet në Shqipëri, s’ka të lënduar

Një tërmet është ndjerë në orët e para të mëngjesit të sot në Tiranë, Peshkopi, Kurbnesh dhe Kukës.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.6 i shkallës Righter dhe deri më tani nuk raportohet për të lënduar. Nuk dihet nëse ka patur dëme materiale, megjithse tërmeti ka qenë i lehtë.

Disa lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti me magnitudë nga 3 deri në 4,6 Shkallë Righter kanë patur si epiqendër Fushë-Arrëzin dhe Kurbneshin.

Në Tiranë, Peshkopi, Fushë Arrëz dhe Kurbnesh është ndjerë në 02:56. Kurse në Kukës tërmeti është ndjerë në 03:12.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në Shqipëri 15 kamionë me ushqime e ilaçe nga Kosova
Kërcënimi ndaj Bashës, Prokuroria merr në pyetje Shullazin »
Article Logic
Execution time: 0.011567115783691
array(1) { ["section"]=> string(39) "termet-ne-shqiperi-s-ka-te-lenduar-2607" }